Internetový deník
comment 1

Výlet do Tenby

Tímto článkem bych chtěla poděkovat holkám z LevnoCestování.cz, které nejenom že jsou úžasné a vždy pozitivní, ale také na jejich stránkách najdete spoooustu typů na výlety! Prázdninovým zážitkům zdar a uvidíme se až se uvidíme… já zase letím.


Den po odevzdání prací, jsme se s Vendulou vydaly na výlet s international office – do Tenby.

První fotodetaily jsem ukazovala v tomto příspěvku :), můžete se podívat.

Venda studuje stejný obor jako já, akorát o rok níž. Předtím studovala rok na vysoké škole v Opavě aplikovanou fyziku! Pochází z Prostějova, což je prostě vtípek osudu, protože to je asi dvacet minut od Kroměříže, žejo… A taky její kamarádi znají moje kamarády, takže se nám okruh uzavírá. Hlavně ji mám ráda protože je to pohodář na třicátou, akorát se kolem ní pořád něco kazí… veškerá elektronika, která prošla Vendinýma rukama, je předurčena k brzkému zániku. (Jak sama dodává: „Což je trošku smutné, když chci studovat film a dělat kameru a střih…“) To bylo jak tehdy mi povídala o zámku Plumlov. „Zámek Plumlov – na ten mám jen ty nejlepší vzpomínky – jednou jsem tam natáčela svatbu – jo, jo, Plumlov – potom vyhořel, no.“

Takže jsem měla tu nejlepší společnici!

Odjezd od univerzitní budovy byl v 8.30 ráno s tím, že autobus přijel o kapánek později, jak se dalo čekat.

Jezdí totiž z Treforestu, kde je další univerzitní kampus, a z Treforestu taky jezdí nejvíc studentů. Bude to možná tím, že to je taková malá vesnička, za 20 minut ji přejdete z jedné strany na druhou, a tak jsou zdejší studenti nejvíc natěšeni ji kdykoli opustit a jet na výlet.

Takže když autobus přijel, byl už ze tří čtvrtin naplněn lidmi a nám s Vendou zbývalo poslední místo pro dva vedle sebe! Na borky! Nešlo si nevšimnout, že na jedné straně byla rovnou tři sedadla vedle sebe! Nenasytní angličané… dvě sedadla jim nestačí.

Bus nás vyhodil na Northen Beach Carpark, odkud jsme vyšly po schodech na most, ze kterého byl nádherný výhled na pláž! Okamžitě jsme vytáhly foťáky a hned potom jsme si zuly boty, protože jsme prostě musely skočit do písku!

Na něco takového nejsme z Cardiffu vůbec zvyklí! A to ani nezmiňuji Newport, kde jsme pláž několikrát hledali, a nikdy nenašli…

A tohle už je 6 fotek, které pořídila Venďa, ať tu nepoužívám pořád jen ty své. Děkuji Venďule! Všechny se Ti moc povedly.


Měla jsem v mapách v telefonu připravená místa, která chci vidět, nebo navštívit, a tak jsme se akorát řídily seznamem a jedno po druhém jsme pěkně odškrtávaly.

 • Tenby Castle
 • Tenby Museum and Art Gallery
 • Castle Beach
 • Caldey Island Shop
  Obchůdek nebyl tam, kde měl být. Ale jak jsme v procházce městem pokračovaly, nakonec jsme ho objevily.
  Odtud jsem si odvezla pidi rámeček na pidi fotku – už tam mám nás s Vráťou a postavila jsem ji před lahve s alkoholem, na zasmátí…
 • Harbour Beach
  Protože byl zrovna odliv, prošli jsme se po pláži co nejdál od břehu to šlo a našly jsme spoooustu muší!
 • Tudor Merchant’s House
  To bylo jediné, co jsme nenašly! Ale místo toho jsme objevily antikvariát, který v mapě vůbec nebyl zakreslený! (Fotka na konci příspěvku.)
 • Kavárna Babi-Beau
  Slibovali jsme si kávičku, ale bylo zavřeno! Zachránilo nás obří Sainsbury’s hned vedle…

Asi dvě hodiny jsme se na pláži radovaly ze slané vody a z toho, co vyvrhlo moře. Dokonce jsem našla jednu malilinkatou mořskou hvězdu, a v touze ji zachránit, jsem ji hodila zpět do vody. Když jsme ale pak opouštěly městečko o 3,5 hodiny později, příliv by si ji znovu vzal, kam patří. Můj pokus o dobrý skutek nejspíš skončil otřesem jejího mozku. Doufám, že žádný moc velký mozek nemá.


Další zážitek, který opravdu stojí za zmínění, byl osobitý atnikvariát s nápisem na vchodových dveřích „vstup na vlastní nebezpečí“, do kterého se vlezl pouze jediný turista/zákazník a jediný prodavač. (Tento obchůdek jsem ve svých dokonale připravených plánech neměla, dokonce není ani zanesen v mapách…) Byl to neuvěřitelně malý, přeplněný a hlavně neorganizovaný obchůdek s knížkami, do kterého se Venďa okamžitě zamilovala a opět použiji jednu z jejích skvělých fotek, pro Vás na ukázku:

Docela by mě zajímalo, co by se stalo, kdybych se zeptala na konkrétní titul nějaké knížky. Jak by ji pan prodavač hledal, to by stálo za vidění. Přemýšlím, že bych si tak taky mohla organizovat věci – a vůbec celý život. To by byla pecka. Tak příště. Příště, až tam pojedu s Vráťou, který jet nemohl, protože měl práci, tak se toho pána zajdu zeptat.

Vráťovi jsem na památku alespoň vepsala jméno do písku. Vždyť stejně se mnou jezdí všude, když na něj pořád tak myslím, ne?


Jediné, co mi na mém plánu nevyšlo, byla kavárna Babi-Beau, která byla neočekávaně zavřená. Ale já jsem přesně věděla, že se to stane. Přiznejme si to. S kafárnami to takhle je vždycky! Takže jsem ani nebyla moc zklamaná. Zašly jsme si místo toho na parádní fish and chips. Dala jsem si jenom hranolky a zeleninovou placku, které mě i s 50p poplatkem za platbu kartou vyšly na 2,60 liber, což je opravdu za hubičku. A byla to fakt velká porce.

Musím říct, že Tenby opravdu je jedním z nejhezčích turistických měst, které jsem doposud navštívila. Je velmi malebné, maličké, zajímavé (plné starých hradeb a kamenných zdí), a co je mi na něm úplně nejsympatičtější, že tu nenajdete žádné řetězcové kavárny a fastfoody! Možná je to nějaká místní vyhláška, ale za celou dobu výletu jsem zde neviděla McDonald’s, Coffee Nero, KFC, Greggs, Starbucks, Subway a podobné kraviny.

Tak ahojte! Zase někdy na nějakém výletě,

MJ.

1 Comment

 1. Pingback: Fotogalerie nových Mal – Markéta Janoušková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.