Internetový deník
komentáře 2

Léto v Cardiffu a brigáda

Letošní prázdniny zůstáváme s Vráťou tady v Cardiffu, domů poletíme spolu jenom na 15 dní v červenci. Z toho budeme celý týden v Beskydech s mou babičkou a dědou, mou sestrou a jejím přítelem a mým mladším bráškou.


Hned jak jsme se takto rozhodli, rozházela jsem CVčka po obchůdcích a pár z nich se mi ozvalo zpátky. Nakonec jsem se rozhodovala mezi zmrzlinárnou v obchodním centru a nejmenovanou restaurací u moře. Co byste volili vy?

RESTAURACE – PLUSY
Mým manažerem by byl Čech.
Měla bych hodně hodin.
Celý tým teprve začíná, všichni jsou na stejné úrovni.

RESTAURACE – MÍNUSY
Je to trochu z ruky. Na kole 40 minut nebo autobusem s přestupem za stejnou dobu asi za 3 libry.

ZMRZLINÁRNA – PLUSY
Nabízí hodně hodin.
Je to v centru města. Na kole 20 minut.
Je to opravdu jednoduchá práce.

ZMRZLINÁRNA – MÍNUSY
Je to malý krám.
Byla bych zavřená v obchoďáku bez denního světla.
Měla bych většinou kolegyně než kolegy a přiznejme si to, já raději pracuji ve smíšených kolektivech. Holčičí kroužky mě úplně neberou.

Tak co byste si vybrali?

 


…První dny v restauraci jsme nedělali nic jiného, než mopování, vytírání prachu a zase mopování. V říjnu roku 2016 to tu museli zavřít, když tu při hygienické kontrole našli všechno, co tu najít neměli. Restaurace změnila od té doby vše, co mohla. Vedení, vybavení interiéru a pro jistotu i jméno. Nyní sem nastoupili noví manažeři, kteří si vybrali nové zaměstnance. Prvně jsem sem vešla se svými budoucími kolegyňkami Carol z Ekvádoru, Emmou z Cardiffu a Magdou z Polska. (Ta se do Cardiffu přestěhovala VČERA. Doslova den před nástupem.) Právě my jsme byly hlavní mopovací a uklízecí jednotka.

Za pár dní se má otevírat pro první zákazníky, ale dělníci jsou očividně (jako kostky) ve skluzu. Ze stropu trčí dráty místo lustrů, ze stěn zase místo monitorů. Židle jsou pokryty prachem a rozhodně nejsou na svých místech.

Během prvních uklízecích dnů jsem se dále seznámila s Jirkou, který pracuje na baru, Curtisem, kterého jsem oslovovala „hey, welsh boy“, protože jsem si nemohla zapamatovat jeho jméno, Katie z Barry Islandu, Jacobem (který odešel týden po nástupu) a spoustou dalších, ať pracující v kuchyni, či s námi „na place“ mezi stoly.

Od začátku v týmu vládla klidná a přátelská nálada. Nemůžu se ubránit myšlence, že je to hlavně proto, že tu jsme všichni nováčci. Nikdo si na nic nehraje, jsme podobné povahy i věkové kategorie.

Restaurace se mi strašně líbí. Je velká, spíš obří. A opravdu stylově zařízená. Manažeři Edý a Karel jsou na nás také zatím hodní, tak co víc si přát.

Jirka Curtise, fascinovaného Čechami a českou řečí, už naučil první fráze. Teď před začátkem každé přestávky slýchám z úst typického velšana třeba „DEME NA CÍGO“, kdy slovo cígo vyslovuje spíš jako tsí-gou. Úžasný! Na manažera volá souhasně „ANO ŠÉFE“ a sem tam mi řekne, že jsem jeho „NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA“. Koho by to mile nepotěšilo, že?

Další Čech pracoval u myčky nádobí s klukem z Austrálie. Oba uměli jen velmi málo anglicky, a tak se dorozumívali rukama nohama. Michal na australana křičel: „PROBRAT! PROBRAT!“, aby probral špatné vidličky. No a asi hodinu na to, když jsem se v myčce znovu ukázala se špinavými talíři, už vidím Australana řvát zase na Michala „Probrat? Probrat?“, jako jestli má probrat i nože.

No skvělý! Parádní lidi 🙂 zátím jsem spokojená.


Dostávala jsem hodně hodin.

Po třetím dni, kdy jsem domů přišla ještě později než Vráťa, jsem měla den volna – a teda řeknu Vám …  Nemohla jsem vstát z gauče celý jeden dlouhý den. Tehdy Vráťa obdivně prohlásil: Wow! Karel je první chlap, kterýmu se podařilo Tě unavit! … Dalo mu to sice tři dny – po sobě … ale povedlo se mu to!

Takže tak si krátíme dny ve slunném Cardiffu (dnes bylo 30 stupňů náhodou!) a čekají nás poslední dvě noci v Mary’s street před tím, než se přestěhujeme zase o dům dál.

Mějte se moc hezky rodino,

MJ.

2 Comments

    • Markéta says

      Moc jsi mě potěšila Marky 🙂 a určitě se ozvi, až tu budete! Můžeme se sejít, rádi vás provedeme, nebo dáme tipy na místa a výlety 🙂 Češi musí stát při sobě, viďte? 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.